}
Pobierz

Historia koszulki

Roly i koszulka, relacje z ponad 25-letnią historią


T-Shirt, w kształcie litery T, który zapoczątkował swój wzór w 1950 roku, kiedy to koszulka przestała być bielizna, aby stać się ikoną. Protagonizowana wśród amerykańskich żołnierzy, którzy po II wojnie światowej używali jej zwyczajowo w swojej garderobie jako cywile. Także odniosła sukcesu w kinie wśród aktorów takich jak Marlon Brando, James Dean czy Steve McQueen, którzy popularyzowali ją ubierając się w nią w wielu swoich filmach Hollywood . Odtąd koszula jest przyjmowana jako symbol młodości, a świat mody przyjął ją jako podstawową odzież a to wszystko dzięki jej wszechstronnemu zastosowaniu. W swojej historii koszulka doczekała się różnych odmian, aby stać się codziennym ubraniem, pełnym możliwości, o czym świadczy obszerny katalog Roly.

Założona w 1990 roku, Koszulki Santomera s.l., firma macierzysta obecnej marki Roly, rozpoczęła swoją przygodę z produkcją odzieży na cały kraj, personalizując koszulki za pomocą małych serigrafii. Z czasem firma poszerzała swoją ofertę przede wszystkim w kolorystyce, ponieważ pierwsze koszulki były wyłącznie w kolorze białym, jak i w typie odzieży dodając do katalogu koszulki polowe jak i produkty wykonane z pluszu. Koszulki te były sprzedawane pod szyldem Perro Blanco, pierwszej marki firmy, a następnie innych, które różnicowały różne jakości i linie produktu, które firma sprzedała.

W przypadku produkcji krajowej cały proces był kontrolowany, od zakupu przędzy po cięcie i odzież, poprzez tkanie lub barwienie. Chociaż ten ostatni był wykonywany przez osoby trzecie. Ta integracja produkcji i kontroli całej linii jest tym, co sprawia, że Roly jest dziś znana z perfekcji wykonania ubrań, a także różnego rodzaju splotów, takich jak materiał mikropreforowany, plusz, interlok lub gładki punkt używany w jego produkcji.

Pomimo faktu, że na początku lat 90 realizuje się import koszulek marek, takich jak Beach Club czy Cotton, tak naprawdę od 1996 r. zaczyna się prawdziwy import odzieży do naszego kraju. Najpierw przez maklerów, którzy zarządzali produkcją u źródła, a od roku 1999 z bezpośrednim importem już pod marką Roly, stworzoną 3 lata wcześniej. Zbiegając się z tą erą została założona firma Gor Factory SA , aby przejąć odpowiedzialność i kontrolować proces importu odzieży. Firma po raz pierwszy uczestniczy w targach DIPA Valencia, stając się stałym wystawcą na targach sektorów.

Rok 2006 staje się kluczową datą w historii firmy. Firma podejmuje decyzję o ujednoliceniu różnych marek w ramach Roly, zaczynając od nowego okresu, który rozciąga się na teraźniejszość. Jednocześnie cała infrastruktura była scentralizowana w jednym miejscu, tworząc nowoczesne centrum logistyczne w prowincji Murcja z kilkoma delegacjami krajowymi i międzynarodowymi skąd dociera do różnych rynków i klientów.